iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Siatkówka

Kolejne zwycięstwo i awans w tabeli!

2020-10-13 12:14:55

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie wywalczonym na parkiecie ŁKS-u siatkarki Energa MKS-u rozegrały kolejny mecz wyjazdowy, tym razem w hali beniaminka obecnego sezonu TAURON Ligi - Jokera Świecie.

Gospodynie, które w pierwszej kolejce sprawiły niemałą niespodziankę pokonując Grot Budowlanych Łódź powalczyły o punkty, ale ostatecznie to siatkarki z Kalisza wygrały 3:1 i awansowały na 4. miejsce w tabeli.
6 punktów, najwięcej w meczu, zdobyła atakująca Monika Gałkowska, a MVP spotkania została rozgrywająca i kapitan zespołu Ewelina Polak. Kolejny mecz siatkarki Energa MKS-u rozegrają w kaliskiej Arenie w piątek z Pałacem Bydgoszcz. Sprzedaż biletów na to wydarzenie już ruszyła.
 
Beniaminek ze Świecia od początku za cel obrał sobie walkę o jak najlepszy rezultat i kolejne ligowe punkty. Początek spotkania był wyrównany, walka toczyła się punkt za punkt. Kaliszanki wyszły na dwupunktowe prowadzenie przy zagrywce Weroniki Centki. W drużynie ze Świecia bardzo dobrze spisywała się Joanna Sikorska i to dzięki jej grze gospodynie utrzymywały kontakt. W samej końcówce na jednopunktowe prowadzenie 21:20 wyszedł Joker. Mimo wszystko siatkarki Energa MKS-u Kalisz pokazały w końcówce charakter i wygrały 25:22.
 
W drugiej partii to Energa MKS zbudował na początku kilkupunktową przewagę dzięki skutecznym wymuszaniu błędów gospodyń. Joker zdołał jednak opanować emocje i wrócić do gry przy dobrej zagrywce Katarzyny Wenerskiej. Dzięki dobrej serii w polu serwisowym to drużyna ze Świecia objęła prowadzenie, które doprowadziła już do końca seta dzięki dobrej grze całego zespołu i ryzykownej, ale skutecznej zagrywce.
 
Trzecią partię znowu lepiej rozpoczął kaliski zespół, głównie dzięki dobrej zagrywce Eweliny Polak. Siatkarki ze Świecia kolejny raz dzięki bardzo ambitnej grze odrobiły straty i doprowadziły stan seta w okolice remisu. W okolicach środkowej fazy seta znowtu to kaliszanki zdobyły trzypunktowe prowadzenie. W samej końcówce asem serwisowym popisała się Monika Gałkowska i Energa MKS wrócił na prowadzenie w meczu.
 
Gospodynie na czwartego seta wyszły bardzo zmotywowane. Nie chciały zakończyć całkiem niezłego meczu na własnym parkiecie bez punktów. Na początku tej partii prowadziły dwoma punktami, jednak nie było to wystarczające, żeby doprowadzić do tie-breaka. Znowu w środkowej części seta przewagę przejęły kaliszanki. Ostatni zryw podjęły gospodynie odrabiając trzypunktowe prowadzenie i w końcówce wychodząc nawet na prowadzenie 24:23, ale końcówkę lepiej rozegrały siatkarki Energa MKS-u Kalisz wygrywając ostatnią partię 26:24.
 
MVP: Ewelina Polak
 
Joker Świecie – Energa MKS Kalisz 1:3
(22:25, 25:20, 19:25, 24:26)
 
Energa MKS Kalisz: Monika Gałkowska (26), Weronika Centka (15), Monika Ptak (11), Oliwia Bałuk (8), Ewelina Polak (2), Magdalena Damaske (2), Julia Mazur (libero) oraz Justyna Łysiak (libero), Zuzanna Szperlak (6), Karolina Bednarek, Julia Szczurowska, Patrycja Chrzan

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl