iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Kolejny raz kaliscy cykliści dotarli do studia WOŚP

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl

Za nami 23. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów, która tradycyjnie wyruszyła w ponad 250 kilometrową podróż, by dostarczyć do studia WOŚP symboliczny czek na ponad 50 tysięcy złotych. To kwota, którą zebrali na rzecz WOŚP młodzi wolontariusze, kwestujący w ramach Kaliskich Imprez Zamkniętych w szkołach i instytucjach na terenie powiatu kaliskiego i Kalisza.

 

W tym roku do rowerowej przygody zgłosiło się ponad 20 cyklistów, którzy bez względu na pogodę, wspólnymi siłami na zasadach sztafety, udało się do stolicy Polski z czekiem na kwotę 50 481 złotych. To kwota bardzo duża, ale wyliczenia wciąż trwają, więc tuż po ich zatwierdzeniu, sztab #5222 Powiat Kaliski z pewnością poda kwotę jeszcze bardziej imponującą. Warto również zaznaczyć, że dodatkowym celem sztafety jest kontynuowanie dzieła Śp. Bronisława Krakusa, pomysłodawcy tej inicjatywy. W tym roku rodzinne tradycje kontynuował Piotr Krakus, który jest wnukiem „Pana Bronka”.

Sztafeta wystartowała spod Starostwa Powiatowego w Kaliszu, a sygnał do jazdy dał Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy. Pierwsi na rower wsiedli: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Klaudia Bielawska, Krzysztof Wydra, Piotr Krakus, Jan Kolański, Monika Witczak i Daniel Lindner. Na starcie nie zabrakło również rodziny Bronisława Krakusa, która z wielkim entuzjazmem dodawała otuchy rowerzystom.

Pierwszy postój miał miejsce w Tłokini Kościelnej. To właśnie na tamtejszym cmentarzu spoczywa Śp. Bronisław Krakus. Po śmierci „Bronka” uczestnicy sztafety zatrzymują się w tym miejscu składając kwiaty i oddając hołd wielkiemu propagatorowi sportu i działalności charytatywnej w powiecie kaliskim.

Organizacja sztafety i Kaliskich Imprez Zamkniętych nie byłaby możliwe bez zaangażowania wolontariuszy oraz firm wspierających działalność charytatywną. Podziękowania należą się wszystkim kwestującym, wśród których było wielu przedstawicieli młodzieży szkolnej z terenu powiatu kaliskiego i miasta Kalisza, a także Bankowi Spółdzielczemu Ziemi Kaliskiej za przyjmowanie zebranych pieniędzy i wsparcie na rzecz WOŚP. Podziękowania skierowane są również do zarządców firmy Colian oraz, która wspierała sztafetę i przekazała wspaniały bukiet uformowany z „Jeżyków” oraz zasiliła aukcje na rzecz WOŚP okazałymi koszami z produktami marki „Jeżyki”, a także przekazała do licytacji ogromną pufę „Jeżyki” o wysokości 1,5 metra i wadze ok. 30 kilogramów. Za wsparcie organizacji tegorocznej edycji Wielkoorkiestrowej Sztafety Cyklistów podziękowania należą się także firmie AGRO-RAMI, która sprzedaje maszyny i ciągniki tak uznanych marek jak Steyer i CASE IH .

Skład sztafety: Krzysztof Nosal, Jan Kolański, Daniel Lindner, Piotr Krakus, Wioletta Przybylska, Robert Bielawski, Przemysław Laskowski, Grzegorz Kaczmarek, Rafał Szelągowski, Zbyszek Sobczak, Michał Marszałkowski, Andrzej Wolniak, Tomasz Walczak, Marcel Przybylski, Michał Miczko, Klaudia Bielawska, Adam Michalak, Marek Sołtysiak, Krzysztof Wydra, Monika Witczak, Paweł Swojak.

Źródło: powiat.kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU