iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Kolejny rok przed Kaliską Radą Kobiet

Zdjęcie: Magdalena Bartnik - KPM

Na wniosek Kaliskiej Rady Kobiet prezydent Krystian Kinastowski powołał Radę na kolejny rok. - Działalność Rady pierwszej kadencji została mocno ograniczona przez pandemię, przez co nie mogłyśmy zrealizować wielu projektów. Stąd nasz wniosek, by kadencję rady wydłużyć o rok - mówi Aneta Staniszewska, przewodnicząca Kaliskiej Rady Kobiet.

Prezydent Krystian Kinastowski podziękował członkiniom Rady za dotychczasową działalność.
- Z satysfakcją zauważam, że Rada – jako społeczny organ doradczy i inicjatywny - bardzo szybko zaznaczyła swoją obecność w naszym mieście – podkreśla prezydent Krystian Kinastowski. - Organizowane przez Radę spotkania, podczas których pokazywane są różne postawy życiowe, promowane przedstawicielki wielu profesji, propagowany aktywny, zdrowy tryb życia - cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Plebiscyt Kaliszanka Roku stał się ważnym punktem w kalendarzu kaliskich wydarzeń. Z sukcesem pokazuje mieszkanki naszego miasta, realizujące się w różnych zawodach i pasjach, mogące być inspiracją dla innych. Dziękuję wszystkim członkiniom za zaangażowanie w działalność Rady i współpracę.

Przez minione lata skład rady zmieniał się kilkukrotnie.
- Dziękujemy wszystkim paniom, które były z nami. Każde spotkanie, nawet krótka współpraca miała dla nas znaczenie, wzbogaciła nasze spotkania i była ciekawym doświadczeniem – podkreśla Katarzyna Piątkowska-Pinczewska, wiceprzewodnicząca Rady. - Dzisiaj szczególnie dziękujemy dwu koleżankom, które były z nami przez całą kadencję: Jarmili Becli i Batbolor Magsar Khuchit. Obie, mając nowe wyzwania i plany, zrezygnowały z dalszej pracy w Radzie.

Na wniosek rady prezydent Miasta Kalisza powołał do Rady Aldonę Adamiak-Sadowską i Sylwię Strzelec.

Aldona Adamiak–Sadowska - zawodowo i prywatnie pomaga matkom samotnie wychowującym dzieci, osobom potrzebującym, bezdomnym, uzależnionym i wykluczonym społecznie. Od 5 lat jest wolontariuszką fundacji CHOPS, wspiera podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta. Pracuje jako wykładowczyni, instruktorka terapii uzależnień. Prowadzi zajęcia profilaktyczne dla uczniów. Jest autorką artykułów edukacyjnych publikowanych w czasopismach. Tworzy rękodzieło, które przekazuje na akcje charytatywne. Była dwukrotnie nominowana do tytułu Kaliszanki Roku.

Sylwia Strzelec. Polonistka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła również studia podyplomowe na kilku kierunkach, w tym resocjalizacji i socjoterapii. Od 2009 roku jest funkcjonariuszką służby więziennej. Od kilku lat pracuje w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim - od 2022 roku na stanowisku zastępczyni dyrektora Aresztu.
Angażuje się społecznie – jest wolontariuszką w poradni leczenia uzależnień.
Żona i matka dwóch synów. Właścicielka suczki owczarka niemieckiego, za którym przepada oraz miłośniczka psów.

Obecny skład Rady:
Izabella Galuba-Bryja, Iwona Cieślak, Maja Graf, Urszula Janczar, Ilona Kapitaniak, Katarzyna Piątkowska-Pinczewska, Aldona Adamiak-Sadowska, Aneta Staniszewska, Sylwia Strzelec.
W nowym składzie rada będzie pracowała do końca czerwca 2024 roku. Przewodniczącą Kaliskiej Rady Kobiet wybrana została Aneta Staniszewska, jej zastępczynią Katarzyna Piątkowska-Pinczewska.

Źródło: Iwona Cieślak - KPM

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU