iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Kolizja przy Placu Kilińskiego

Zdjęcie: kpt. Kacper Komorowski

W czwartek o godzinie 10:23 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu przy Placu Kilińskiego w Kaliszu.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia przez zastępy PSP, okazało się, że faktycznie doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu przy Placu Kilińskiego. W zdarzeniu brały udział 4 osoby, wszystkie opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem Straży Pożarnej, nie uskarżały się na żadne dolegliwości, nie wymagały pomocy medycznej - podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Działania przybyłych na miejsce zdarzenia strażaków w pierwszej kolejności sprowadzały się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Następnie strażacy zepchnęli pojazdy na pobocze w bezpieczne miejsce, tak by nie przeszkadzały w normalnym ruchu oraz odłączyli akumulatory w obu pojazdach. - Jednocześnie upewniono się, czy osoby biorące udział w zdarzeniu nie wymagają pomocy medycznej - nie było konieczności udzielania KPP. Dalsze działa polegały na uprzątnięciu terenu z pozostałości po kolizyjnych oraz zebraniu powstałej na jezdni plamy płynów pędnych przy użyciu sorbentu. Zagrożenie usunięto, przywrócono normalny ruch samochodowy oraz osobowy na skrzyżowaniu, przygotowano samochody do zabrania przez pomoc drogową.

W akcji trwającej około pół godziny udział wzięło ośmiu strażaków w sile dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr  1 w Kaliszu.

Źródło: KM PSP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU