iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Ciekawostki

Komandoskie wyzwanie w Kaliszu

2020-11-26 12:11:00

Cykl biegów sygnowanych nazwą elitarnej morskiej jednostki komandosów zawita po raz pierwszy do Kalisza. Zawodnicy wystartują indywidualnie lub w drużynie. Organizatorzy zapraszają również najmłodszych komandosów na format Formoza KIDS.

Hasłem jednostki i zarazem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”.

Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, kto chce się zmierzyć z przeszkodami. W Kaliszu odbędzie się po raz pierwszy, pomimo, że bieg ma już 6-letnią historię. Biegacze nie tylko pokonają trasę ponad 6 km, ale także będą mogli zobaczyć sprzęt wojskowy JW Formoza, czy dowiedzieć się więcej o możliwości wstąpienia do Jednostki Wojskowej na stoisku promocyjnym.

 

Dla zawodników szykujemy ciekawą trasę pełną naturalnych i sztucznych, czyli wojskowych przeszkód. Cieszymy się, że Formoza Challenge zawita do Kalisza, a mieszkańcy i przyjezdni goście będą mieli możliwość spędzenia czasu w duchu rywalizacji sportowej – mówi Szymon Sobczak, przedstawiciel organizatora - APS AGENCY Sp. z o.o. Sp. K. z Poznania.

 

 

Do obecnych formatów organizator dodaje formułę ULTRA – czyli bieg główny z obciążeniem w postaci gumowej atrapy karabinu AK-47 oraz plecaka. Zadanie dla wyjątkowych twardzieli.

 

Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości, a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru.

 

Organizatorzy przygotowali także formułę KIDS, tj. bieg dla najmłodszych komandosów!

To wszystko już 16 maja w Kaliszu.

 

- Formoza Challenge to kolejna ciekawa impreza sportowa, która zawita do naszego miasta – podkreśla Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza. – 16 maja rywalizacja rozpocznie się w Lesie Winiarskim, gdzie zawodnicy napotkają zarówno naturalne, jak i sztuczne przeszkody, przygotowane przez Jednostkę Wojskową. Ponieważ Formoza to komandosi morscy, trasa zakładać będzie także dotarcie nad brzeg Zalewu Szałe. Jestem przekonany, że będzie to biegowy festyn dla całych rodzin z komandosami w tle. Już teraz zachęcam do zapisów na tę imprezę i zaplanowania przyjazdu do Kalisza w maju – dodaje.

 

 

Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.

Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)

Przeszkody: od 20 do 50 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody

z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych. Poza tym: strzelnice, przeszkody mentalne (zagadki, łamigłówki), wymagające przenoszenia przedmiotów itd.

 

Kaliska impreza rozpocznie cały cykl biegów współorganizowanych przez elitarną Jednostkę Wojskową Formoza. Swój udział w biegu można zgłosić przez stronę: formozachallenge.com

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl