iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Komenda otwarta!

2019-09-20 08:09:00

Zdjęcie: wielkopolska.policja.gov.pl
Pół tysiąca funkcjonariuszy i pracowników cywilnych otrzymało do dyspozycji nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Oddany do użytku budynek jest największym tego typu w kraju otwieranym w tym roku. W uroczystości uczestniczył Sylwester Tułajew, sekretarz stanu w MSWiA oraz nadinsp. Dariusz Augustyniak, pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji.

Ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, nowoczesne stanowisko kierowania, przestronne biura, wygodne szatnie, zautomatyzowana strzelnica, sala ćwiczeń taktyk i technik interwencji i wiele innych pomieszczeń mieści się w nowo otwartej siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Wczoraj budynek został oddany do użytku. Wydarzenie rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Gotarda w Kaliszu, której przewodniczył biskup Edward Janiak.

W uroczystym apelu wziął udział także insp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wraz z pierwszym zastępcą insp. Romanem Kusterem i zastępcą insp. Konradem Chmielewskim, parlamentarzyści, przedstawiciel wojewody wielkopolskiego, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących na co dzień z policją oraz wielu gości. Gospodarzem uroczystości był insp. Dariusz Bieniek – Komendant Miejski Policji w Kaliszu.

 

Oddany policjantom do użytkowania budynek jest największym tego typu obiektem w Polsce. Jego łączna powierzchnia to ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim miejsce dla ponad pół tysiąca policjantów i pracowników policji. Budynek został zaprojektowany z myślą jak najlepszej obsługi mieszkańców Kalisza oraz warunków służby policjantów.

W nowej komendzie znajduje się nowoczesne stanowisko kierowania i punkt przyjęć interesantów, czynne całą dobę. Poza przestronnymi pomieszczeniami biurowymi funkcjonariusze mają do dyspozycji salę ćwiczeń taktyk i technik interwencyjnych oraz zautomatyzowaną strzelnicę. Na terenie policyjnego kompleksu znalazła się także nowa stacja obsługi radiowozów oraz kojce dla policyjnych psów.

Budowa komendy została rozpoczęta w październiku 2017 roku. Została ona sfinansowana z Programu modernizacji policji w kwocie 48 mln zł oraz z funduszy przekazanych przez samorząd Miasta Kalisza, który podarował na ten cel, aż 10 mln zł.

 

 Fotorelacja


Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl