iKalisz.pl reklamy
Wydarzenia

Koncert młodych artystów podczas VII Międzynarodowego Festiwalu "Jesień Organowa - Chełmce 2022"

Zdjęcie: Rafał Saganowski

W minioną niedzielę odbył się trzeci koncert w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu "Jesień Organowa - Chełmce 2022". W koncercie kameralnym wystąpili młodzi artyści: Karol Szutka (organy) oraz Anna Bodziak (skrzypce).

Udział organisty Karola Szutki był nieprzypadkowy - młody muzyk został bowiem w 2021 r. laureatem pierwszego miejsca w ramach Konkursu Organowego im. Andreasa Hildebrandta w Pasłęku i koncert w Chełmcach był jedną z nagród dla zwycięzcy. Organista wykonał m.in. dzieła J. S. Bacha czy słynny utwór F. Liszta - Preludium i fugę na temat B-A-C-H, nawiązujący do nazwiska jednego z najsłynniejszych kompozytorów w historii muzyki. Z kolei w towarzystwie skrzypaczki Anny Bodziak artyści zagrali utwory na skrzypce i organy J. Rheinbergera i S. Karl-Elerta. Słowo o muzyce powiedział Mateusz Walczak.

 

Finałowy koncertu "Jesieni Organowej" zaplanowano na 30 października o godz. 17:30. Na zakończenie Festiwalu będzie można usłyszeć ciekawy skład wykonawczy: organy, flet i harfę! Szczegóły na plakacie festiwalowym. Warto podkreślić, że udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji PZU, a koncerty edukacyjne - powiatu kaliskiego. Patronat honorowy objął biskup kaliski Damian Bryl, a także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU