iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Koncerty, festiwale, wystawy - nadchodzi kulturalne lato

2021-06-02 07:06:00

Zdjęcie: kalisz.pl
Rządzący poluzowali obostrzenia, więc samorządowcy z rozmachem planują letnie imprezy.

W Kaliszu na pewno nie będzie wiało nudą. Od czerwca a skończywszy na sierpniu - będzie w czym wybierać z zaplanowanej oferty kulturalno- rozrywkowo-sportowej. Większość wydarzeń odbywać się będzie na świeżym powietrzu. Główny Rynek, skwer Rozmarek oraz miejskie zieleńce staną się sceną dla artystów. Po raz trzeci odbędzie się Święto Rzeki Prosny. Na scenie na wodzie wystąpią laureaci festiwalu Gramy nad Prosną, a także muzycy Filharmonii Kaliskiej oraz Kapela ze Wsi Warszawa.  
 
- Miasto to przede wszystkim życie. Cieszę się, że życie wraca do śródmieścia, czemu sprzyja luzowanie obostrzeń. Zapraszamy do skorzystania z pełnej oferty śródmieścia, nie tylko kulturalnej. Pokażmy solidarność z restauratorami i handlowcami i spotykajmy się tutaj jak najczęściej. Warto na własne oczy przekonać się, jakie zmiany zaszły w śródmieściu i zyskać wyobrażenie, jak Główny Rynek może wyglądać w niedalekiej przyszłości - przekonuje prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski.
 
Na zachętę - w sobotę, 12 czerwca, w ramach akcji "Wybierz Kalisz na weekend", na kaliskie drogi ponownie wyruszą zabytkowe autobusy. Tym razem zabiorą pasażerów w podróż trasami: "Kalisz Piastowski" oraz "Kaliskie smaki i legendy". Na niespodzianki mogą liczyć ci, którzy odwiedzą miasto podczas "Weekendu na Szlaku Piastowskim" (18 - 20 czerwca). Zaś lipiec będzie stał pod znakiem muzyki, a sierpień rywalizacji sportowej. Pełna lista wydarzeń TUTAJ
 
(alf)
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl