iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Na drodze

Korytarz życia

2019-08-26 14:08:00

Zdjęcie: KPP Oborniki
Coraz częściej mówi się o tym, że kierowcy mają problem z ustąpieniem pierwszeństwa pojazdom uprzywilejowanym, głównie sprawa dotyczy karetek pogotowia, które spieszą z pomocą, by uratować życie. Niestety, sytuacje, kiedy karetka pogotowia ratunkowego ma duży problem z przyjazdem przez zakorkowane miasto czy autostradę, wciąż są jeszcze często spotykane.

Problematyczny przejazd karetek przez zakorkowane miasto to norma i wcale głównym problemem nie jest tu ilość samochodów, a zachowanie kierowców, którzy wciąż nie wiedzą, jak się zachować w przypadku przejazdu samochodu uprzywilejowanego. Korytarz życia to popularna nazwa stworzenia wolnego miejsca przez kierowców dla pojazdów ratowniczych. W Polsce zasada ta nie jest regulowana prawnie, być może dlatego wciąż jeszcze dużo osób zapomina o tym, jak wiele może zdziałać ta praktyka.

 

Zapamiętaj! Stojąc w korku zawsze pamiętaj, aby zachować odległość przed pojazdem przed Tobą. Dzięki temu w przypadku przejazdu, np. karetki łatwiej Ci będzie ustąpić miejsca i manewrować pojazdem. Gdy słyszymy dźwięk pojazdu uprzywilejowanego, w przypadku drogi z jednym pasem, zjeżdżamy maksymalnie do prawej strony. Na drodze o dwóch pasach, kierowcy z prawej strony dojeżdżają do prawej, a Ci z lewej zjeżdżają na lewo. Jeśli mamy więcej pasów, wówczas uważnie obserwujmy kierowców szczególnie z tyłu. Dzięki temu utworzymy szeroki korytarz, który umożliwi bezproblemowy przejazd pojazdom na sygnałach.

 

Twoja postawa na drodze może uratować komuś życie. Być może kiedyś inni uratują Twoje.

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl