iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Kradł katalizatory. Na swoim koncie może mieć więcej przewinień

Dzięki informacjom od świadków zdarzenia, policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatorów. Przestępstw, które ma na koncie jest co najmniej pięć. Policjanci w dalszym ciągu poszukują pokrzywdzonych.

- Około 3.00 w nocy oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał informacje o mężczyźnie, który pojawił się na jednym z osiedlowych parkingów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna może kraść katalizator z zaparkowanego hyundaia. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy szybko zlokalizowali leżącego pod autem mężczyznę. 48-latek miał przy sobie narzędzia służące do wycinania katalizatorów. W trakcie rozmowy przyznał się policjantom, do usiłowania kradzieży - podaje kaliska policja.

Praca policjantów pionu kryminalnego pozwoliła na przedstawienie zatrzymanemu pięciu zarzutów. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych w tych sprawach wyniosły blisko 10 tys. złotych. Podejrzanemu grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna może mieć związek z innymi tego typu sprawami do których doszło w Kaliszu. Dlatego mundurowi proszą o właścicieli pojazdów marek: Land Rover, Toyota, Mercedes, Volkswagen oraz Ford, którzy padli ofiarą tego typu przestępstwa.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU