iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Książki dla zniszczonej Filii nr 16

2019-09-30 08:09:00

Kaliska akcja na rzecz odbudowy księgozbioru Filii nr 16, zniszczonego podczas eksplozji bankomatu, poszerza grono darczyńców o organizacje i instytucje spoza Kalisza.

We wtorek, 24 września, przekazano dla Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu największą dotychczas, bo liczącą kilkaset pozycji partię publikacji, która została ufundowana przez Bibliotekę Narodową, Państwowy Instytut Wydawniczy, Narodowe Centrum Kultury, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych oraz pracowników Departamentu Mecenatu Państwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
- Na moje ręce oraz pracowników kaliskiej biblioteki, wraz z książkami, wpłynęły również życzenia od pana Mateusza Adamkowskiego, dyrektora Departamentu Mecenatu Państwa: "determinacji w odtworzeniu utraconego księgozbioru oraz nieustającego zaangażowania w rozwój biblioteki, aby stała się miejscem coraz chętniej odwiedzanym przez lokalną społeczność" - informuje Adam Borowiak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.
 
Dzięki akcji #BookChallenge, realizowanej przez pana Tomasza Jeżyka i Fundację Bread of Life oraz wielu kaliszan, którzy za pośrednictwem mediów społecznościowych włączają się w pomoc dla zniszczonej Filii nr 16 - do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu 
wpływają nowe książki.
 
W ostatnim czasie publikacje przekazali również: redakcja 
ogólnopolskiego czasopisma „Lustro Biblioteki” oraz bibliotekarze z Piły podczas szesnastego Patronalnego Święta Wielkopolskich Bibliotekarzy - św. Wawrzyńca.
- Pozostaje nadzieja, że odbudowany księgozbiór Filii nr 16 będzie miał także godną siedzibę, przede wszystkim z myślą o czytelnikach, mieszkańcach osiedla Dobrzec oraz pracownikach biblioteki. Przypominam, że filia na ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 15 znajduje się w piwnicy.
 
 
 
 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl