iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Księgozbiór profesora Tadeusza Drewnowskiego trafił do kaliskiej książnicy

Księgozbiór profesora Tadeusza Drewnowskiego został ofiarowany Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaliszu przez córkę znamienitego literaturoznawcy, filologa polskiego i krytyka literackiego, Janinę Stępińską.

Wiele z przekazanych kaliskiej książnicy książek posiada dedykacje, które są zróżnicowane w swym wyrazie. Znalazły się w tych wpisach zarówno te bardzo osobiste, od przyjaciół i bliskich, jak również bardziej oficjalne, od tych, dla których profesor Drewnowski był autorytetem, recenzentem lub redaktorem. Na wystawie przedstawiamy, naszym zdaniem, najciekawsze, których autorami są między innymi: Tadeusz Różewicz, Czesław Miłosz, Władysław Bartoszewski, Hanna Krall, Wojciech Siemion czy Beata Tyszkiewicz.

Wśród wpisów znajdziemy na przykład takie:

… z prośbą o pobłażliwe przyjęcie

...z najprawdziwszą zawiścią

...z życzeniami dobrych wakacji od polityki

...więc chyba rzeczywiście tylko serdeczny uścisk dłoni

Wiele z przekazanych woluminów to egzemplarze recenzenckie, na które profesor Drewnowski naniósł wiele uwag, poprawek i notatek. Kilka z nich również można zobaczyć na naszej wystawie, którą prezentujemy, wraz z księgozbiorem Profesora, w Filii nr 4 przy alei Wolności 27. Ekspozycja będzie dostępna do końca sierpnia w godzinach pracy placówki.

Czas i miejsce eskpozycji - 10 lipca – 31 sierpnia, Filia nr 4, al. Wolności 27 w Kaliszu.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU