iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Kto zastąpi Adama Klocka na stanowisku dyrektora Filharmonii Kaliskiej?

2020-09-07 14:09:00

W Filharmonii Kaliskiej nadchodzi czas zmian. Z końcem listopada z instytucją kultury Miasta Kalisza żegna się Adam Klocek, jej wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny.

- Zasłużony, utytułowany i nagradzany dyrektor Filharmonii Kaliskiej zaskarbił sobie miłość naszego Miasta, które zawdzięcza mu tak dobrze sprawowaną funkcję i liczne osiągnięcia. Bardzo serdecznie gratuluję zwycięstwa w konkursie na stanowisko dyrektora Filharmonii Częstochowskiej - mówił podczas spotkania wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

- Ponieważ nie byłbym w stanie w innym formacie kontynuować współpracy z Filharmonią Częstochowską, zdecydowałem się wziąć udział w konkursie i udało mi się ten konkurs wygrać. Współpraca z władzami Kalisza, zarówno obecnej kadencji, jak i poprzednich, była bardzo owocna. Filharmonia zawsze była traktowana poważnie w Kaliszu i bardzo się cieszę z tego powodu - mówił dyrektor Adam Klocek. - Zarówno orkiestrze, jak i mnie przydadzą się nowe bodźce. Następca będzie na pewno pełen pomysłów, innych niż moje.

 

Przez ostatnich 14 lat Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej wystąpiła w 3 116 koncertach, które zgromadziły blisko 680 tysięcy widzów, nagrała 12 płyt, z których "Night In Calisia" okryła się potrójną platyną. Występowała zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Współpracowała z takimi artystami, jak Piotr Anderszewski, Valery Afanassiev, Jerzy Maksymiuk, Yulianna Avdeeva, Leszek Możdżer, Włodek Pawlik, czy Nancy Zhou.

Współpracę Adama Klocka z Filharmonią Kaliską ma zakończyć wydarzenie muzyczne w hali Arena.

Na przyszły rok planowane jest przeprowadzenie konkursu celem wyłonienia nowego dyrektora naczelnego i artystycznego. Procedura jest wieloetapowa i przeprowadzana z udziałem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Aby zapewnić ciągłość pracy, władze miasta planują mianowanie pełniącego obowiązki do czasu wyłonienia nowego dyrektora w konkursie. W tej sprawie trwają negocjacje i rozmowy m.in. z przedstawicielami związków zawodowych oraz muzyków Filharmonii Kaliskiej.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl