iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Kwesta na odrestaurowanie nagrobka zasłużonej kaliskiej nauczycielki

2019-10-31 08:10:00

Zdjęcie: kalisz.pl/Magdalena Bartnik
Każdy, kto przyjdzie 1 listopada w godzinach od 8.00 do 16.00 na Cmentarz Komunalny w Kaliszu będzie mógł dołożyć swój grosz do zbiórki na odrestaurowanie nagrobka zasłużonej kaliskiej nauczycielki.

W dzień Wszystkich Świętych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Poznańskiej po raz dziewiętnasty wolontariusze będą kwestować na rzecz ratowania zabytkowych, kaliskich grobów. Znak rozpoznawczy kwestarzy, to jak zawsze imienny identyfikator i czerwona puszka.

Zebrane środki pozwolą na uregulowanie końcowej płatności wykonawcy konserwacji nagrobka kaprala Bolesława Bogackiego, pochowanego na cmentarzu rzymskokatolickim, żołnierza 3 Szwadronu 2 Pułku Ułanów, który zmarł od ran odniesionych podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.

Pozostałe fundusze z bieżącej kwesty będą przeznaczone na konserwację nagrobka Haliny Sutarzewicz ˗ nauczycielki języka polskiego, badaczki tradycji literackich miasta i Honorowej Obywatelki Kalisza. W tym roku przypada 110. rocznica jej urodzin.

Liczy się każda kwota, bowiem potrzeb w zakresie odnowy i remontu nagrobków na zabytkowych kaliskich cmentarzach jest bardzo wiele. 

Organizatorem zbiórki jest Kaliski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Stanisława Graevego, a wsparcia logistycznego temu przedsięwzięciu udziela Urząd Miasta Kalisza.

 

Źródło: kalisz.pl/Magdalena Bartnik


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl