iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Wydarzenia

Lekkoatletyczne sukcesy kaliszan

2021-07-02 12:07:00

W ostatnich tygodniach odbyło się kilka sportowych imprez lekkoatletycznych, w których z sukcesami wzięli udział kaliszanie.

Świetny występ zanotował kaliszanin Piotr Gozdziewicz w Memoriale Kusocińskiego (20 czerwca), który rozgrywany był na słynnym stadionie w Chorzowie. "Kocioł czarownic" gościł najlepszych sportowców z Polski jak i ze świata.

- Piotr Goździewicz pchnął na tych zawodach 18,33 m. We wszystkich zaliczonych próbach pchnął ponad 18 m potwierdzając zwyżkę formy po ciężkim okresie treningowym. Zawody odbywały się w ekstremalnych warunkach, słońce i temperatura 34 stopnie sprawiły że ciężko było rywalizować przez cały konkurs. Podobno organizator zmierzył temperaturę tartanu, termometr pokazał 62 stopnie! - podsumowuje trener Marcin Małecki z UKS12 Kalisz. Rywalizację kulomiotów wygrał Michał Haratyk.

- Udział w tak prestiżowym mitingu , jednym z najstarszych na świecie to wielka sprawa dla nas , do tego rywalizacja że znakomitymi zawodnikami z czołówki światowej genialnej atmosferze - dodaje. M. Małecki.

 

Podopieczni trenera Małeckiego rywalizowali także w Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu. - Piotr Goździewicz zajął wysokie siódme miejsce. W finale pchnięcia kulą uzyskał 18,07 m - dla niego to był test przed Mistrzostwami Europy U23. Miał za zadanie pchać 18 m w pierwszych trzech próbach po czym ryzykować pchnięcia na maksa - wyjaśnia Małecki.

Debiut w tej imprezie zaliczyła Kasia Zaraś, która rywalizowała w rzucie dyskiem. - Zajęła ostatecznie 11. miejsce rzucając 38,58 m, zważywszy na to, że nie ma gdzie normalnie rzucać Kaliszu, profesjonalna rzutnia jest na stadionie LA, z którego w tym aspekcie nie możemy korzystać, to wynik cieszy. Zwłaszcza, że w mokrym kole.

Obu zawodników pod koniec lipca czekają Mistrzostwa Polski U23 w Suwałkach. - Oczywiście Piotr będzie rywalizował w Mistrzostwach Europy U23 Talon Estonia 8-12 lipca. Jest jedynym polskim kulomiotem, który uzyskał minimum na tę imprezę. Będzie tam rywalizował z o dwa lata starszymi zawodnikami, dlatego dostanie się do finału byłoby dla nas dużą sprawą. Również ja dostałem propozycję wyjazdu na tę imprezę w roli trenera blokowego rzutów. Niestety moja praca nie pozwoliła mi tym razem uczestniczyć w ME - z żalem musiałem zrezygnować z wyjazdu - stwierdza trener.

 

Natomiast w 31. Mistrzostwach Polski Masters Olsztyn dwa złote medale wywalczyła Anna Małecka, żona trenera Marcina. Impreza kolejny raz zgromadziła na starcie rekordową ilość uczestników, bo aż 620.

- Jako że Ania dawniej odnosiła sukcesy w rzucie dyskiem, postanowiła pokazać, że nadal sprawia jej to przyjemność i frajdę. Na duże wyróżnienie zasługuje wynik w dysku 45,23 cm, który to wynik jest nowym rekordem mistrzostw (poprzedni z 2005 r. 44,01 przyp. red.) - mówi M. Małecki. - Złoto wywalczone z bardzo dużą przewagą. Wynik ten to piąte miejsce na listach światowych Masters! Nawet zaczynamy myśleć o mistrzostwach Europy Masters i o Mistrzostwach Świata Masters, ale bez możliwości rzucania na profesjonalnej rzutni, większego sensu to nie ma... A sytuacja w Kaliszu jest jaka jest. Są sukcesy w dysku, ale warunków do rzucania brak - dodaje trener miotaczy.


Drugie złoto A. Małecka wywalczyła w pchnięciu kulą uzyskując 10,85 m. - Po zdobyciu medali Ania zadedykowała je swoim zmarłym już niestety trenerom - trener Antoni Jarzyński oraz Maciej Milewski. Jestem pewny, że byliby dumni z Ani tak, jak i ja jestem - kończy M. Małecki


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl