iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

2021-05-21 12:05:00

Rusza projekt związany z profilaktyką nowotworów skóry, skierowany do mieszkańców aglomeracji kalisko-ostrowskiej. O jego szczegółach rozmawiano w Stawiszynie, gdzie pojawili się m.in. Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, Krzysztof Nosal, starosta kaliski, lek. Sebastian Łaźniak - realizator programu zdrowotnego oraz Ewa Milewska, dyrektor biura SAKO.

W ramach programu przebadanych zostanie 4 500 aktywnych zawodowo mieszkańców aglomeracji kalisko-ostrowskiej, w wieku od 50 do 64 lat. Projekt swym zasięgiem obejmuje 24 gminy i miasta, a głównym jego celem jest zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych skóry.

- Program, którego realizację rozpoczynamy, stanowi kolejny projekt o charakterze zdrowotnym, przygotowany w ramach Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. (...) Zachęcamy mieszkańców aglomeracji do skorzystania z bezpłatnego badania, które pozwoli na wczesne wykrycie ciężkiej choroby, a tym samym szybsze podjęcie leczenia i powrót do zdrowia - zwraca uwagę Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, a także prezes zarządu SAKO.

Projekt „Program profilaktyki nowotworów skóry w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Całkowita wartość projektu to 1 mln 261 tys. zł, z czego 1 mln 198 tys. zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.

Aby zgłosić się na badanie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie https://stopczerniak.ako.pl bądź zadzwonić na numer bezpłatnej infolinii: 800 808 006.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl