iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

Leżała nieprzytomna w łazience. Z pożaru wynieśli ją strażacy

2021-04-29 08:04:00

W Tłokini Kościelnej, w domu jednorodzinnym, wybuchł pożar. Na miejsce zdarzenia wysłano kilka zastępów straży pożarnej.

- Po dojechaniu na miejsce zdarzenia ratownicy potwierdzili pożar budynku mieszkalnego, a od osób postronnych przebywających w pobliżu uzyskali informację, iż w środku może przebywać osoba poszkodowana - wyjaśnia st. sekc. Jakub Pietrzak z KM PSP w Kaliszu.

 

Natychmiast do wnętrza budynku wysłano wyposażonych w sprzęt ochrony układu oddechowego ratowników. Ci stwierdzili, że pożarem głównie objęta była kuchnia.

 

- Podczas przeszukiwania pomieszczeń w łazience natrafiono na nieprzytomną kobietę, którą niezwłocznie ewakuowano na zewnątrz i udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy - relacjonuje Jakub Pietrzak.

 

Kobieta z poparzeniami I i II stopnia została przekazana następnie Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce zdarzenia i przetransportował ją do szpitala celem dalszej hospitalizacji. Strażacy zaś zajęli się pracami rozbiórkowymi drewnianego stropu nad kuchnią, w którym tliły się zarzewia ognia. Po wykonaniu tych czynności, cały budynek sprawdzono kamerą termowizyjną i po stwierdzeniu braku zagrożenia działania zakończono. Na miejscu obecna była również Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz Policja. W sumie w działaniach wzięło udział 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z JRG nr 2 oraz OSP Tłokinia Wielka, Opatówek oraz Borów.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl