iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Wybory

Ludowcy rozpoczynają kampanię

2019-09-03 12:09:00

Dziś, podczas konferencji prasowej oficjalnie przedstawiono kandydatów PSL - Koalicja Polska do parlamentu w okręgu 36. Najpierw kandydaci pojawili się w Kaliszu. Następnie udali się do kolejnych miast w regionie.

Ugrupowanie rozpoczęło kampanię wyborczą w wyborach do Sejmu. W okręgu kalisko-leszczyńskim miało to miejsce przed Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Tam odbyło się spotkanie z dziennikarzami.

 

Listę PSL w okręgu 36 otwiera wieloletni poseł i europoseł Andrzej Grzyb, który podczas konferencji prasowej przedstawił kolejnych kandydatów do Sejmu.

Drugie miejsce zajmuje poseł Piotr Walkowski, trzeci jest sekretarz gminy Krzywiń - Bartosz Kobus. Czwarta w tym gremium jest Agnieszka Góralczyk z powiatu pleszewskiego. Piąte miejsce należy do Franciszka Marszałka - burmistrza Krotoszyna, a za nim znajduje się Wiesława Małycha - sołtys Lasocic. Jan Grzesiek, to kolejny kandydat, radny Sejmiku z powiatu jarocińskiego. Ósme miejsce przypadło Grzegorzowi Martynowi z powiatu rawickiego.

Kolejni to: Martyna Banaś - sekretarz gminy Godziesze Wielkie, Piotr Pierzchlewicz z powiatu gostyńskiego, Jacek Konopka - samorządowiec i przedsiębiorca reprezentujący Kalisz. 12. na liście do Sejmu jest Janusz Perski, a 13. z KUKIZ 15 - Beata Kucharska.

Na kolejnych miejscach są: Karolina Piekarska-Nowak z Kalisza, Agnieszka Rybacka Alojzy Motylewski z Ostrowa Wlkp., Małgorzata Krakowiak reprezentująca ziemię leszczyńską, Kinga Kożańska z powiatu ostrowskiego, Bożena Wysota z rejonu Ostrzeszowa, a 20. Dorota Kinal z powiatu kościańskiego.

Trzecią dziesiątkę otwiera Maciej Wasielewski - starosta pleszewski oraz krotoszynianka Joanna Kobus-Marczak. 23. jest Andrzej Kubiak z powiatu gostyńskiego, a listę zamyka Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Sejmiku.

 

A. Grzyb, lider listy wspomniał o ekologii i zdrowiu. - Kwestia zdrowia jest naszym ważnym obszarem zainteresowań. Postulat zwiększania nakładów na zdrowie (...) wymaga dalszych kontynuacji. Wielkopolska to rolnictwo i żywność, żywność zdrowa, dostępna dla ludzi i szanowana. Marnujemy ogromne ilości żywności - mówił polityk.

 

Kolejnymi miejscami spotkań z dziennikarzami tego dnia kandydatów PSL - Koalicja Polska w okręgu 36 są: Pleszew, Krotoszyn, Ostrów Wielkopolski i Ostrzeszów.

 

 

 
Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl