iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Maja Komorowska, Emilia Krakowska oraz Barbara Krafftówna w kaliskiej książnicy

W najbliższy piątek, w samo południe, Stowarzyszenie Kwadrofonik oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka zapraszają na spotkanie poświęcone artystom seniorom oraz uczestnictwu osób dojrzałych w kulturze. Punktem wyjścia do rozmowy będzie film dokumentalny „Droga do Itaki” z udziałem m.in. Mai Komorowskiej, Emilii Krakowskiej oraz Barbary Krafftówny.

Stowarzyszenie Kwadrofonik realizuje 3-letni program społeczno-kulturalny w ramach dotacji „Aktywni Obywatele”, w którym porusza problem wykluczenia osób starszych ze sfery sztuki. Młodzi artyści dostrzegli wykluczenie aktorów seniorów z działań teatralnych i filmowych, małe zainteresowanie sztuki współczesnej tematyką przemijania i doceniania wieku późnego oraz po prostu słaby dostęp do sztuki dla osób starszych – mieszkańców miast i wsi.

W ramach projektu powstał utwór międzypokoleniowy ITAKA skomponowany przez Sławomira Wojciechowskiego do libretta Przemysława Klonowskiego, w ramach partnerstwa z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza oraz Domem Artysty Weterana Scen Polskich w Skolimowie. W nagraniach audio udział wzięły m.in.: Maja Komorowska, Emilia Krakowska oraz Barbara Krafftówna, dla której był to ostatni projekt artystyczny.

Częścią przedsięwzięcia jest także cykl spotkań-debat poprzedzonych prezentacją półgodzinnego filmu dokumentalnego realizowanego przez Dorotę Migas-Mazur, ukazującego etapy pracy nad „Itaką”, inkrustowanego wypowiedziami artystów seniorów. Jedna z takich rozmów odbędzie się w najbliższy piątek, 24 marca, o godzinie 12.00 w Bibliotece Głównej przy Legionów 66. Poprowadzą ją Emilia Sitarz, pianistka i pedagog, reprezentująca Stowarzyszenie Kwadrofonik oraz Robert Kuciński, publicysta kulturalny, dyrektor kaliskiej biblioteki.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU