iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z policji

Mają trzy miesiące z głowy...

2020-08-26 08:08:00

Przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się nie tylko z utratą prawa jazdy na trzy miesiące, ale też wysokim mandatem wysokości od 400 do 500 złotych i 10 punktami karnymi. Pomimo dotkliwych konsekwencji związanych z popełnieniem tego typu wykroczenia, niemal codziennie kaliscy policjanci zatrzymują kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Jednego dnia pięciu kierowców jechało z prędkością ponad 100 km/h w miejscach, gdzie obowiązywały znacznie niższe limity prędkości. Swoistego rodzaju niechlubnym rekordzistą okazał się 19-letni kierowca opla.

 

Młody mężczyzna w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością, aż 129 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy. Będzie mógł je odzyskać za trzy miesiące.

 

Od początku roku kaliscy policjanci zatrzymali już 411 praw jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Ładna pogoda i sucha nawierzchnia nie zawsze gwarantują bezpieczeństwo na drodze. Konieczne jest jeszcze przestrzeganie przepisów, ostrożność i dużo rozwagi. Pamiętajmy - przestrzega kaliska policja - że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich zależy w dużej mierze od nas samych.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: KMP Kalisz


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl