iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Maluchy w komendzie

2022-04-28 09:04:00
Zdjęcie: KMP Kalisz

Czym na co dzień zajmują się policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc, jak prawidłowo zachować się na drodze - to treści, które poznali milusińcy z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Felicjanek w Kaliszu, podczas wizyty w komendzie.

 


Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów.

Tym razem miejscem policyjnej edukacji była Komenda Miejska Policji w Kaliszu. Dzieci miały okazję zwiedzić jednostkę, zapoznać się z pracą policjanta, obejrzeć policyjny radiowóz oraz poznać pracę przewodnika psa służbowego.

W trakcie zwiedzania policjanci opowiadali przedszkolakom czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba.

Dla najmłodszych jedną z największych atrakcji jest oglądanie munduru oraz sprzętu wykorzystywanego podczas pełnienia obowiązków służbowych przez policjanta. Dzieci miały okazję obejrzeć pałki, kamizelki, ochraniacze, tarcze i hełmy. Mogły przymierzyć policyjny mundur i poczuć się przez chwilę jak prawdziwi stróże prawa. Przewodnik psa służbowego opowiedział im jak wygląda jego służba, do jakich czynności wykorzystywane są psy służbowe.

Na zakończenie wizyty przedszkolaki podziękowały za spotkanie i radośnie opuściły budynek komendy.

Źródło: KMP Kalisz


Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU