iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Medale europejskich igrzysk dla kalskich studentów

2022-07-19 12:07:00

Nicola Kaczmarek, Weronika Szymczak i Mateusz Kupijaj medalistami Europejskich Igrzysk Akademickich! W imprezie, rozgrywanej w Łodzi bierze udział blisko 6 tys. studentów z 34 krajów, w 20 dyscyplinach.


Akademia Kaliska zgłosiła do udziału w kickboxingu troje zawodników i wszyscy wracają z medalami. Najpierw Nicola Kaczmarek, studentka wychowania fizycznego, wywalczyła brązowy medal w formule light kontakt w kategorii -55 kg. Kolejni zawodnicy rywalizowali w formule full kontakt i po zaciętych pojedynkach eliminacyjnych dotarli do finałów. Tutaj musieli uznać wyższość rywali, ale wracają do Kalisza ze srebrnymi medalami: Weronika Szymczak w kategorii -56 kg, a Mateusz Kupijaj w kategorii -67 kg. Oboje studiują na Kaliskiej uczelni fizjoterapię.

Trenerem wicemistrzów jest Radosław Radomski, a brązowej medalistki jej tato - Przemysław Kaczmarek.

- Medale nas cieszą i motywują do dalszej pracy - powiedział szkoleniowiec Radosław Radomski. - Cieszy również zaangażowanie Akademii Kaliskiej i rektora, prof. Andrzeja Wojtyły, który sam kiedyś boksował i rozumie sport. Uczelnia stwarza studentom, wyczynowo uprawiającym sport, doskonałe warunki do studiowania, ale również do rozwijania kariery. Mam nadzieję, że to pierwsze i nie ostatnie medale, jakie zdobywamy podczas międzynarodowych zawodów akademickich.

- Gratuluję moim studentom i z optymizmem patrzę w przyszłość, ponieważ to studenci pierwszego roku! Wierzę głęboko w to, że w kolejnych latach, dostarczą nam wielu emocji i wrażeń. Debiut Akademii Kaliskiej w Europejskich Igrzyskach Akademickich wypadł więc wyjątkowo okazałe, ponieważ troje reprezentantów wraca do Kalisza z trzema medalami - przyznał rektor uczelni, prof. Andrzej Wojtyla.
Czytaj również

AGRO MINERAL PRODUKT
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA KALISZ
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU