iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Miał blisko trzy promile i spowodował kolizję

Blisko trzy promile alkoholu miał w organizmie kierowca opla, który doprowadził do kolizji drogowej na jednym z osiedlowych parkingów w Kaliszu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu 50-latkowi.

 

W środę, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie jednego z osiedlowych parkingów. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że kierowca osobowego opla manewrując między pojazdami uszkodził jedno z zaparkowanych aut.

- Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia wylegitymowali mężczyznę, który jeszcze siedział za kierownicą opla. Okazało się, że to 50-letni mieszkaniec Kalisza. Już podczas rozmowy ze sprawcą kolizji policjanci nabrali podejrzeń, że mężczyzna pił wcześniej alkohol. Badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Okazało się, że kierowca opla miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Jego nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii - relacjonują policjanci.

50-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. O tym na jak długo, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na dłuższy czas.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU