iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Miasto w pandemii kompletuje sprzęt dla szkół

2020-11-24 13:11:00

263 tys. zł pozyskał kaliski samorząd na zakup sprzętu do nauki zdalnej. Część kasy pochodzi z programu „Zdalna Szkoła+” finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (165 tys. zł) oraz rządowego programu „Aktywna tablica” (98 tys. zł).

Ze środków unijnych zakupiono 60 zestawów zawierających laptopy i słuchawki, które niebawem trafią do 23 kaliskich szkół podstawowych i będą wsparciem dla realizacji zdalnego nauczania, głównie wśród uczniów z rodzin wielodzietnych.

 

Z kolei laptopy dla siedmiu kaliskich szkół ponadpodstawowych, które posłużą do zdalnej nauki w trakcie zawieszenia zajęć na skutek pandemii zakupione zostaną z programu rządowego związanego z rozwijaniem szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

 

To jednak nie koniec szukania przez Miasto Kalisz środków zewnętrznych na zakup sprzętu komputerowego. Samorząd aplikuje o środki w ramach konkursu z WRPO na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 543.750 zł, z czego samorząd stara się o dofinansowanie w wysokości 462.187 zł. Środki pozwolą na zakup 165 laptopów do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli ze szkół zawodowych.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl