iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Mieszkania czekają na młodych

Od poniedziałku, 14 listopada, osoby pracujące lub uczące się na terenie Kalisza, które nie ukończyły 30. roku życia, mogą składać wnioski o przydział lokalu mieszkalnego z zasobów Miasta w ramach programu „Kalisz dla Młodych”.

– Tak jak zapowiadaliśmy, przekażemy pulę mieszkań z zasobu komunalnego dla osób młodych, absolwentów uczelni, którzy z Kaliszem wiążą swoją przyszłość i są w stanie płacić czynsz. Są to lokale wyremontowane, z podstawowym wyposażeniem kuchni i łazienki, mieszkania gotowe do umeblowania i wprowadzenia się – poinformował Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. – Wnioski można składać za pośrednictwem uczelni od poniedziałku. Program ma charakter pilotażowy. Na razie oferujemy sześć mieszkań. Jeśli zainteresowanie będzie duże, to w miarę możliwości będziemy kolejne mieszkania przeznaczać dla młodych ludzi.

Program realizowany jest we współpracy z Akademią Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie – Kampusem Mundurowym w Kaliszu.

W pierwszej edycji Miasto przygotowało sześć mieszkań, zlokalizowanych w budynkach przy ul. Śródmiejskiej 35, 25 Pułku Artylerii 1, Legionów 15-17, Nowy Świat 35, Podmiejskiej 5 oraz Złotej 13.

O tym, jakie warunki uprawniają do ubiegania się o przydział mieszkania poinformował Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza:
– O mieszkanie mogą wnioskować osoby, które nie ukończyły 30. roku życia, są zatrudnione na terenie miasta Kalisza lub mają promesę zatrudnienia na terenie miasta Kalisza i posiadają opinię właściwego rektora bądź osoby przez niego upoważnionej – powiedział naczelnik Tomasz Rogoziński.

Wnioski o przydział lokalu mieszkalnego studenci lub absolwenci będą mogli składać od 14 do 27 listopada 2022 r. w siedzibie uczelni.

Szczegółowy wykaz oraz formularz wniosku dostępne będą w siedzibie wymienionych uczelni oraz na ich stronach internetowych.

Dodatkowych informacji udziela pracownik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza pod numerem 62 76 54 424.

W załączeniu publikujemy wniosek dla osób ubiegających się o przydział lokalu w ramach programu „Kalisz dla młodych”. Regulamin dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej. 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU