iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Mieszkanie do remontu od miasta. To ostatnia szansa w tym roku!

2 listopada Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza ogłasza szósty i ostatni w tym roku wykaz lokali do remontu na koszt własny przeznaczony dla rodzin i osób posiadających uprawnienia do przydziału bądź zamiany lokalu mieszkalnego z komunalnego zasobu miasta Kalisza.

Każdego roku, co dwa miesiące, Kalisz oferuje mieszkania do remontu na koszt własny. Propozycje miasta od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem kaliszan. Ostatni w tym roku wykaz lokali do remontu na koszt własny przyszłego najemcy zostaje ogłoszony dziś, 2 listopada i obejmuje 32 lokale, a więc zdecydowanie więcej, niż w poprzednich miesiącach.

Do dyspozycji mieszkańców są zarówno mieszkania małe, jedno- i dwupokojowe, jak i większe, posiadające trzy i cztery pokoje. Powierzchnia wytypowanych lokali waha się między 30 a 74 m2. Duże zróżnicowanie, również pod względem lokalizacji, ułatwia kaliszanom wybór mieszkania dostosowanego do ich potrzeb.

Zasada korzystania z ogłoszonego wykazu jest bardzo prosta i przejrzysta. Z oferty mogą skorzystać wyłącznie rodziny i osoby posiadające uprawnienia do przydziału bądź zamiany lokalu mieszkalnego z komunalnego zasobu miasta Kalisza. Lokale należy wyremontować w terminie trzech miesięcy na podstawie zawartej umowy na remont lokalu. W tym czasie osoby, które zawarły taką umowę, nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Osoby zainteresowane będą mogły obejrzeć mieszkania od 7 do 10 listopada 2022 r. Z kolei wnioski na maksymalnie trzy wybrane przez siebie mieszkania będzie można składać do 16 listopada 2022 roku w siedzibie Urzędu Miasta Kalisza przy ul. Kościuszki 1a, w Biurze Obsługi Interesanta, przy stanowisku nr 24.

 

Wykaz mieszkań oraz niezbędne informacje znajdują się także na stronie internetowej:

Formularz wniosku o przydział lokalu do remontu na koszt własny można pobrać ze strony:

 

Kolejna edycja już w styczniu 2023 r.

 
Źródło: kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU