iKalisz.pl reklamy
Z policji

Mieszkaniec powiatu kaliskiego przyjechał skradzionym rowerem, by ukraść auto, które porzucił, by ukraść lepsze...

Najpierw zabrał samochód należący do mieszkańca gminy Kotlin, ale że ten nie spełnił jego oczekiwań porzucił go w lesie. Następnie udał się do Witaszyc i tam ukradł inne auto. Kilka dni później wpadł w ręce mundurowych w Bogatyni. Myśląc że uniknie odpowiedzialności, podawał się za swojego krewnego.

 

4 sierpnia jarocińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Renault Clio, który stał zaparkowany przed jedną z posesji w Magnuszewicach. Jak ustalili kryminalni, sprawca przyjechał na miejsce rowerem, który porzucił, a następnie wsiadł do pozostawionego tam samochodu i odjechał w nieznanym kierunku.

Wykonując swoje czynności śledczy ustalili, że porzucony przez sprawcę kradzieży samochodu jednoślad został wcześniej skradziony na terenie powiatu krotoszyńskiego. 7 sierpnia działania policjantów przyniosły oczekiwany rezultat, i policjanci odnaleźli renault, które zostało porzucone na terenie kompleksu leśnego w Jarocinie.

Dwa dni później dyżurny jarocińskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży forda focusa z terenu posesji w Witaszycach. Policjanci pracując nad ta sprawą ustalili, że obu czynów najprawdopodobniej dokonała ta sama osoba. Informacja o kradzieży wraz z danymi pojazdu została rozesłana do wszystkich jednostek policji. Dzięki temu mężczyzna został zatrzymany 11 sierpnia w Bogatyni. Miejscowi mundurowi podczas kontroli kierowcy i pojazdu ustalili, ze jest to samochód pochodzący z kradzieży. Auto zostało zabezpieczone, a kierowca zatrzymany.

Podczas zatrzymania i przesłuchania mężczyzna, jak się okazało, podawał dane swojego krewnego myśląc, że w ten sposób wyprowadzi w pole śledczych i uniknie odpowiedzialności za kierowanie pojazdem mechanicznym nie posiadając do tego uprawnień. Porzucenie skradzionego w Magnuszewicach samochodu tłumaczył natomiast tym, że nie spełniało jego oczekiwań pod względem technicznym.

Ostatecznie sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, który był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, odbywał także karę pozbawienia wolności za tego rodzaju działalność przestępczą.

Policjanci z Jarocina przedstawili 32-latkowi zarzuty dotyczące krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu, kradzieży pojazdu oraz podania fałszywych danych. Ponieważ przestępstwa przeciwko mieniu popełnił w warunkach recydywy, kara jak mu za nie grozi to nawet 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Poniesie także odpowiedzialność karną za kradzież roweru.

Odzyskane przez policjantów mienie, w całości zostało przekazane prawowitym właścicielom.

Policjanci przypominają właścicielom aut, że po zaparkowaniu samochodu i jego opuszczeniu pojazd należy zamknąć i zabrać z niego kluczyki.

Źródło: KPP Jarocin

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU