iKalisz.pl reklamy
Z policji

Mieszkaniec powiatu kaliskiego spowodował wypadek w powiecie krotoszyńskim

Zdjęcie: OSP Koźmin Wielkopolski

W środę, o godz. 6:17 w miejscowości Mogiłka w gminie Koźmin Wlkp., doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz busa.

Łącznie pojazdami podróżowały cztery osoby. Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy jednemu z kierowców. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

- Patrol na miejscu ustalił, że 45-letni obywatel Ukrainy, mieszkaniec powiatu kaliskiego, kierujący samochodem marki Renault Master nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z jadącym drogą główną pojazdem marki Kia, którym kierował 34-letni mieszkaniec gminy Pleszew. Osoby kierujące były trzeźwe. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1 500 zł -  podaje st. asp. Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Następnie strażacy odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach. Po wykonaniu czynności realizowanych przez policje i przewiezieniu osoby poszkodowanej do szpitala strażacy przystąpili do usuwania skutków zdarzenia drogowego - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Działania trwały 1 godzinę i 36 minut. W zdarzeniu udział wzięły patrol policji, jeden zastęp z JRG Krotoszyn i jeden zastęp z OSP Koźmin Wlkp. oraz ZRM.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU