iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Milion dla Akademii Kaliskiej na rozwój uczelni

2021-04-19 13:04:00

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wsparło Akademię Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, dotacją w wysokości miliona złotych. Środki finansowe spożytkowane zostaną na rozwój uczelni.

- Na doposażenie pracowni symulacji klinicznej ratownictwa medycznego na wydziale medycznym, ale także kosmetologii, fizjologii wysiłku i klinicznej na wydziale nauk o zdrowiu. Mamy nowo profilowe centrum symulacji. W tej chwili uzyskaliśmy także środki na centrum symulacji przeznaczone dla studentów położnictwa, co jest już realizowane. Jednak w związku z pandemią pewne rzeczy trzeba było dokupić. W tej chwili otrzymaliśmy pieniądze i będziemy mogli już w 100% wyposażyć te pracownie - wyjaśniał podczas konferencji prasowej dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej. 

Z ministerialnej dotacji skorzystają także laboratoria znajdujące się w Centrum Doskonałości Badań Kół Zębatych, które to centrum jest instytutem naukowo-badawczym oraz nauczyciele akademiccy (szkolenia). Udoskonaleniu i rozbudowie, dzięki kasie z ministerstwa, ulec ma również sieć informatyczna uczelni.

- Chodzi o doposażenie pracowni komputerowych wydziału nauk społecznych, politechnicznego, zarządzania kryzysowego. Ponadto unowocześnienie bazy dydaktycznej w monitory interaktywne i działania promocyjne. Mimo pandemii staramy się unowocześniać nasza uczelnię - zapewniał rektor Andrzej Wojtyła.

Szef Akademii Kaliskiej wspomniał także, że uczelnia wcześniej ze środków rządowych otrzymała wsparcie finansowe na kształcenie personelu medycznego - pielęgniarek czy ratowników medycznych.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl