iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Miliony wylądowały na wysypisku

2021-07-16 09:07:00

Gospodarka odpadami kosztuje kaliskich samorządowców bajońskie sumy.

Kwestią zagospodarowania odpadów komunalnych w mieście i ponoszonymi z tego tytułu kosztami, zainteresowała się radna miejska Agnieszka Konieczna. Rajczyni poprosiła władze miasta o przedstawienie stosownych wyliczeń za okres pierwszych 5 miesięcy bieżącego roku. Wynika z nich, że obsługa systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, tylko na przestrzeni od stycznia do maja 2021 r., kosztowała samorząd Kalisza ponad 11 mln zł. Najwięcej, bo około 4 mln 500 tys. zł pochłonęło zagospodarowanie odpadów, a więc odzysk, recykling i ich unieszkodliwianie.  

 

- Dodatkowo miasto poniosło koszty odbioru i transportu odpadów wielkogabarytowych - zaznacza Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Przez okres pięciu miesięcy uzbierało się ponad 260 tys. zł.

- Czy biorąc pod uwagę poniesione koszty, opłata (za śmieci, pobierana od mieszkańców - przyp. red.) w obecnie obowiązującej wysokości jest skalkulowana tak, aby pokryć te koszty? - dopytywała kaliska radna.

 

Władze miasta zapewniają, że poniesione koszty w pełnym zakresie pokryte zostały z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi ponoszonych przez mieszkańców. Można więc domniemać, że w najbliższym czasie, stawki opłat za śmieci w Kaliszu, nie poszybują w górę.

(alf) 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl