iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Minął patrol i przyspieszył. Policjanci zmierzyli mu prędkość i go dogonili

Zdjęcie: KMP Kalisz

Utratą prawa jazdy zakończyła się podróż 20-letniego kierowcy forda. Młody mężczyzna po tym jak minął patrol kontrolujący prędkość, gwałtownie przyśpieszył. Najwyraźniej nie spodziewał się, że funkcjonariusze zmierzą prędkość, z jaką się oddalał i ruszą za nim w pościg.

 

Policjanci z kaliskiej drogówki prowadząc kontrole prędkości na terenie powiatu kaliskiego zwrócili uwagę na osobowego forda. Kierowca auta, przejechał obok patrolu i nagle agresywnie przyśpieszył. Przeprowadzony pomiar prędkości oddalającego się pojazdu wykazał, że kierowca w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkość do 50 km/h, jechał, aż 111 km/h.

- Policjanci dogonili lekkomyślnego uczestnika ruchu drogowego. Okazało się, że kierownicą forda siedział 20-latek. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że młody kierowca przekroczył dopuszczalny limit punktów karnych. 20-latek musiał pożegnać się z prawem jazdy. Teraz zostanie przesłany wniosek do właściwego starosty o skierowanie kierującego na egzamin sprawdzający w WORD. Po pozytywnym zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego kierowca będzie mógł odzyskać uprawnienia - podaje kaliska policja.

W związku z popełnionym wykroczeniem związanym z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym policjanci z drogówki nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2 tys. zł oraz 10 punktów karnych.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU