iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Misterium Męki Pańskiej na placu przy kościele św. Matki Teresy z Kalkuty

Zdjęcie: Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak

Misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu i prezentowane dotąd w Kaliszu oraz wielu miejscowościach Południowej Wielkopolski, weszło już do tradycji obchodów Wielkiego Tygodnia w regionie. W tym roku zawita do parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu.

Plenerowe widowisko pt. Męka i śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa prezentowane jest po raz 24. w okresie poprzedzającym Wielki Tydzień, w Kaliszu i w wielu miejscowościach regionu. W tym roku, w sobotę, 1 kwietnia  o godz. 19.30 odbędzie się w Kaliszu na placu przy kościele św. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Szewska 1 (Osiedle Ogrody).

Warto wiedzieć, że w misteryjnym widowisku biorą udział aktorzy-amatorzy, którzy od wielu lat wcielają się z powodzeniem w role apostołów, kapłanów Sanhedrynu, żołnierzy, kobiet jerozolimskich, a przede wszystkim w role najważniejszych postaci dramatu - Jezusa, Piotra Apostoła, Piłata i Kajfasza. Tradycyjnie też udział w Misterium bierze Straż Rzymska z kaliskiej Katedry.

Misterium współorganizuje parafia św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU