iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Mistrz olimpijski po raz drugi z rzędu!

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl/Zespół Szkół w Opatówku

Na terenie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje centralne - Finał XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Znakomicie w tych zmaganiach spisał się uczeń Zespołu Szkół w Opatówku.

Uczniowie rywalizowali w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

Pierwszym etapem zmagań był test. W każdym z 11 bloków tematycznych należało udzielić odpowiedzi na 60 pytań. Następnie uczestnicy zmagań musieli wykonać po trzy zadania praktyczne.

W drugim dniu miało miejsce uroczyste podsumowanie Olimpiady oraz wręczenie nagród zwycięzcom i laureatom. Naszą szkołę, a zarazem okręg poznański reprezentowało troje uczniów: Natalia Chowańska i Michał Przybył w bloku "Ogrodnictwo" oraz Marcin Wawrzyniak w bloku "Mechanizacja rolnictwa".

Michał Przybył, który wygrał Olimpiadę w ubiegłym roku, tym razem również okazał się bezkonkurencyjny w swoim bloku i tym samym nie tylko został najlepszym ogrodnikiem w Polsce, ale dokonał tego po raz drugi z rzędu.

Źródło: powiat.kalisz.pl/Zespół Szkół w Opatówku

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU