iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

„Młoda krew ratuje życie”

2020-01-21 10:09:40

Zdjęcie: kalisz.pl/Katarzyna Ciupek
W kaliskim ratuszu odbyło się podsumowanie etapu rejonowego 16. edycji Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie „Młoda krew ratuje życie”. To ogólnopolskie szlachetne współzawodnictwo, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż.

Celem akcji jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów szkół wyższych, a także pozyskiwanie z tych środowisk nowych dawców krwi.

- Cieszy fakt, że tak wiele młodych osób zasila szeregi krwiodawców i dzieli się najcenniejszym darem, jakim jest krew. To od jej dostępności często zależy ludzkie życie i zdrowie. Dziękuję Wam, młodzi krwiodawcy, za Waszą postawę i bezinteresowną chęć niesienia pomocy. Gratuluję znakomitych wyników - powiedział wiceprezydent Mateusz Podsadny. - Słowa podziękowania kieruję również do obecnych tu przedstawicieli dyrekcji szkół biorących udział w turnieju oraz nauczycieli - koordynatorów. Propagowanie idei honorowego krwiodawstwa w Państwa placówkach kształtuje u młodzieży odpowiedzialną obywatelską postawę, godną naśladowania.

 

W kaliskim rejonie do turnieju, w roku szkolnym 2018/2019, przystąpiło 12 placówek, w tym 11 z Kalisza oraz jedna z powiatu kaliskiego. Warto dodać, że jest to najliczniejsza reprezentacja rejonowa szkół w Wielkopolsce. Równie imponujące są także wyniki akcji – 422 litry krwi oddanej przez 939 najmłodszych krwiodawców. Zdecydowana większość z nich to osoby, które podzieliły się tym bezcennym lekiem po raz pierwszy.

W etapie rejonowym, laureatem 16. edycji turnieju „Młoda krew ratuje życie” został Zespół Szkół Samochodowych w Kaliszu. Na drugim miejscu znalazł się Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych, a na trzecim - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Przedstawiciele wszystkich szkół otrzymali z rąk wiceprezydenta Mateusza Podsadnego, przedstawicieli Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Polskiego Czerwonego Krzyża pamiątkowe statuetki, a także drobne upominki.

W krótkiej prezentacji Janusz Sibiński, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK, przedstawił informacje na temat rozwoju, obecnego stanu krwiodawstwa w Polsce, a zwłaszcza potrzeby promocji wśród młodych ludzi idei dzielenia się krwią.
W dotychczasowych edycjach „Młodej krwi” 12.784 uczniów szkół z rejonu kaliskiego oddało łącznie 5.778 litrów krwi. Od początku turnieju partnerem w jego organizacji jest Urząd Miasta Kalisza oraz kaliskie RCKiK.

 

 
Fotorelacja


Źródło: kalisz.pl/Janusz Sibiński, Katarzyna Ciupek


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl