PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Siatkówka

Młodziczki na wagę złota!

2020-09-28 07:27:14

W lipcu Mistrzyniami Polski zostały juniorki Energa MKS-u Kalisz, prawie trzy miesiące później ich sukces powtórzyły młodziczki. Reprezentantki MKS-u wygrały turniej finałowy rozgrywany w Grudziądzu bez straty seta i wracają do Kalisza ze złotem.

W finale kaliszanki pokonały MKS Dwójka Zawiercie 2:0, MVP finału została środkowa Oliwia Nastawska, a w drużynie turnieju znalazło się miejsce dla najlepszej przyjmującej i MVP całego turnieju, Patrycji Łagidy oraz najlepszej środkowej Martyny Łabuz.  Do turnieju finałowego awansowały również kadetki, jest więc szansa na potrójne złoto Energa MKS-u we wszystkich kategoriach młodzieżowych.

Rozgrywki w turnieju finałowym w Grudziądzu toczyły się od piątku. Młode siatkarki Energa MKS-u prowadzone przez trenera Grzegorza Kowalczyka bez problemu poradziła sobie w rozgrywkach grupowych, równie dobrze prezentując się w decydujących fazach turnieju, ostatecznie wygrywając wszystkie spotkania 2:0 (młodziczki grają do dwóch wygranych setów) biorąc przykład ze swoich starszych koleżanek, które zdobywając złote medale w lipcu również nie oddały rywalkom nawet seta.

W składzie zespołu młodziczek znalazły się dwie zawodniczki, które wspierały kaliskie juniorki jako rezerwowe w lipcowych finałach, rozgrywająca Klara Kempfi i przyjmująca Patrycja Łagida.  o turnieju finałowego awansowały również kadetki, jest więc szansa na potrójne złoto Energa MKS-u we wszystkich kategoriach młodzieżowych.

Mecz o miejsce 1.: Energa MKS SMS Kalisz – MKS Dwójka Zawiercie 2:0 (25:10, 25:19) – MVP: Oliwia Nastawska