iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

"Młodzież zapobiega pożarom"

2022-04-29 09:43:32
Zdjęcie: powiat.kalisz.pl/Jerzy Majas

23 kwietnia w Szkole Podstawowej w Iwanowicach przeprowadzono powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do rywalizacji przystąpiło 38 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe.


Startujący reprezentowali dziewięć gmin powiatu kaliskiego: Blizanów, Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Szczytniki.

Turniej składał się z dwóch części. W części pisemnej uczestnicy rozwiązywali test na co mieli 30 min. czasu. Najlepsi z każdej grupy wiekowej kwalifikowali się do etapu ustnego gdzie musieli odpowiedzieć na trzy pytania. Wszystkie pytanie przygotowane były przez Państwową Straż Pożarną w Kaliszu. 

W grupie I (klasy I-IV szkół  podstawowych) wygrał Szymon Wałęsa (gmina  Opatówek) przed Michałem Cebulskim (gmina Szczytniki) i Franciszkiem Włodarzem (gmina Brzeziny).

W grupie II (klasy V-VIII) wygrał Michał Nawrocki (gmina Szczytniki) przed Michałem Cichorkiem (gmina Blizanów) i Nadią Karpisiewicz (gmina Blizanów).

W grupie III (szkoły ponadpodstawowe) wygrał Dariusz Klawczyński (gmina Blizanów) przed Kacprem Knopem (gmina Opatówek) i Gabrielą Kupajczyk (gmina Brzeziny).

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach uzyskali prawo startu w eliminacjach wojewódzkich konkursu, które odbędą się w dniu 28 maja 2022 r. w Białężycach powiat wrzesiński.

Źródło: powiat.kalisz.pl


Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU