iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Opatówek

Muzeum Historii Przemysłu stuknęła "40"

2021-06-23 08:06:00

Zdjęcie: MHP w Opatówku
Uroczysty jubileusz uświetnił koncert fortepianowy a pracownikom muzeum wręczono wyjątkowe upominki.

Jubileuszowa gala 40-lecia opatowskiego muzeum odbyła się w sali wystawowej pianin i fortepianów, która jest "perełką" regionu kaliskiego. 

 

- Sala składa się z 84 wyjątkowych, odratowanych przed zapomnieniem instrumentów, w tym 54 poddanych renowacji, skatalogowanych i udostępnionych szerszej publiczności. To największa tego typu kolekcja w naszym kraju i w tej części Europy - zapewnia szefostwo Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. 

 

Placówka jest miejscem wyjątkowym i tajemniczym, w której kryje się bogata historia, a tę tworzą nie tylko eksponaty, ale przede wszystkim ludzie. I właśnie pracownikom muzeum został poświęcony kilkuminutowy film, zawierający ich wspomnienia, który wprowadził gości w uroczystość. Jubileusz uświetnił również koncert muzyczny pt. "Historia ukryta w fortepianach" w wykonaniu Adama Michalaka, Kornelii Raźniewskiej i zespołu Q-Artist.

 

Podczas wydarzenia dokonano również prezentacji pracowników, mecenasów i wszystkich osób zasłużonych dla opatowskiego muzeum. Wyjątkowym momentem jubileuszu było wręczenie pracownikom muzeum przez starostę kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz szefa rady powiatu kaliskiego, Jana Adama Kłysza wyjątkowych obrazów, namalowanych na pamiątkowych deskach pochodzących z XIX wiecznego skrzydła zachodniego budynku muzeum w czasie funkcjonowania w nim Fabryki Adolfa Fidlera. Deski, których ponowne wykorzystanie nie było możliwe w czasie remontu, ale dzięki temu powstały prawdziwe dzieła sztuki jedyne w swoim rodzaju, unikatowe, które mają swoje numery seryjne i każdy egzemplarz nie powtarza się nigdzie indziej. Obrazy wykonali Artyści Wydziału Pedagogiczno- Artystycznego w Kaliszu UAM im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod opieką profesora Maciej Guźniczaka.

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl