iKalisz.pl reklamy
Wybory parlamentarne 2023

Na co stawia numer jeden na liście do Senatu w okręgu kaliskim?

Wczoraj, w Parku Miejskim przy KTW w Kaliszu, odbyła się konferencja prasowa Dawida Borowiaka, niezależnego kandydata do Senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

D. Borowiak to kaliski przedsiębiorca, członek Kaliskiej Rady Pamięci Narodowej, uhonorowany tytułem Mecenasa wolontariatu miasta Kalisza. Na liście do Senatu znajduje się na pierwszym miejscu. - Jestem kandydatem niezależnym i startuję z okręgu 96. W ostatnim czasie udało nam się zebrać około 4 tys. podpisów pod poparciem dla zarejestrowania komitetu wyborczego - mówił podczas konferencji prasowej.

- Marzy mi się by być politykiem aktywnym, czyli inicjującym różnego rodzaju działania, ale również wspierającym zarówno mieszkańców jak i włodarzy w regionie. Marzy mi się być kandydatem rodzinnym - wskazywał. Warto dodać, że Borowiak jest żonaty i ma czwórkę dzieci.

W swoim programie wyborczym stawia na niskie i proste podatki, dobrowolny ZUS, zastopowanie tworzenia zbędnych ustaw i biurokratyzacji państwa. Zamierza także wspomóc rozwój lokalnych rolników, rzemieślników i przedsiębiorców oraz wspomóc działalność kół gospodyń wiejskich i ochotniczych straży pożarnych. Oprócz budowy obwodnicy Kalisza stawia także na budowę dróg szybkiego ruchu w regionie. Zamierza również wzmocnić samotne matki, seniorów, rodziny zastępcze oraz duże rodziny.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również