iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Poradnik

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika rowerowego dla dziecka?

2021-05-14 10:24:05

Wycieczka rowerowa z dzieckiem to świetny pomysł, zwłaszcza w ciepły dzień. By dziecko było bezpieczne podczas podróży trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni fotelik.

Na rowerze z rodzicami lub opiekunem dzieci mogą jeździć już od 9 miesiąca. Oczywiście w odpowiednim dla nich foteliku. Wybór fotelików może przyprawić o zawrót głowy, ważne by przy wyborze trzymać się pewnych zasad. Fotelik można przymocować zarówno na kierownicy (dotyczy najczęściej młodszych dzieci) jak i za rowerzystą. Rower powoduje znacznie większe drgania niż wózek, no i prędkość jest większa. Dlatego by nie zrazić dziecka należy odpowiednio mocno przymocować fotelik. Wybierając siedzisko dla malucha trzeba zwrócić uwagę czy posiada ono wgłębienie na kask, by dziecko mogło się wygodnie oprzeć. Dobrze też jeśli będzie miało regulowane oparcie i zabudowania po bokach (główka dziecka podczas drzemki może spadać). Ważny jest także podnóżek, często można spotkać dodatkowe zapięcie stóp, by uchronić pociechę przed włożeniem nóg w szprychy. Dalej ważne są odblaski z tyłu fotelika i lampka led. Wyściółka powinna być miękka, najlepiej antybakteryjna. Obowiązkowe pasy! Taki zakup powinien być podobnie jak w przypadku kasku przeprowadzony w autoryzowanym sklepie stacjonarnym. Fotelik musi posiadać odpowiednie certyfikaty.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl