iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wydarzenia

Na Kościelnej w Opatówku świętowali

2019-11-18 09:11:00

Zdjęcie: Adrianna Maleszka
W minioną sobotę, 16 listopada, odbyło się V Święto Ulicy Kościelnej w Opatówku, zorganizowane przez Fundację "Inicjatywa dla Opatówka".

Wydarzenie rozpoczęło się od gry miejskiej, która od godz. 10.00 odbywała się na ulicy Kościelnej oraz w pobliskim parku. Zadania przygotowane dla uczestników dotyczyły historii ulicy i zasłużonych Opatowian. Każdy uczestnik gry otrzymał na mecie rozgrywki drobny upominek.
 
Wieczorem, w Muzeum Historii Przemysłu, odbył się VI Koncert Młodych Talentów. Tradycyjnie już jest to okazja do zaprezentowania lokalnej publiczności szczególnie uzdolnionych muzyków, którzy prezentują swoje umiejętności. 

Uczestnikami koncertu byli: Sławomir Bąkowski, Emilia Fiechowska, Szymon Flak, Julia Góra, Natalia Góra, Karolina Janiak, Mateusz Jaskuła, Gabriela Kopacka, Maja Korbacz, Wiktoria Sradomska, Marcel Tułacz, Piotr Welke, Alicja Wróblewska, Maja Zimna oraz zespół Agnus Dei w składzie: Marysia Jopek, Paulina Kędzia, Natalia Majonek, Karolina Sabatowska, Maja Trybek, Andżelika Wosiek i Martyna Wosiek. Uczestników koncertu przygotowali: Agnieszka Jesion, Anna Nowacka Agnieszka Pogorzelec, Damian Pyrek oraz Jakub Śmigielski.
 
W przerwie między występami młodych muzyków przedstawiono portal "Witraże Ziemi Kaliskiej" - efekt projektu o tej samej nazwie, który Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" zrealizowała w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Prezentacji dokonali, w imieniu zespołu projektowego, koordynator Jakub Łuczak oraz Adrian Kulik. W ramach projektu dokonano digitalizacji wszystkich witraży znajdujących się na terenie Miasta Kalisza i powiatu kaliskiego. Portal jest dostępny pod adresem witraze.kalisz.pl.
 
Koncert poprowadzili Ewa Berezowska oraz Mateusz Walczak. A po nim odbyła się zbiórka, w ramach akcji charytatywnej "Anielska Rocznica 2019". Zebrano ponad 350 zł na operację dla Kingi z Kalisza.
 
 Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl