iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Na Majkowie zagrali jak za dawnych lat

2020-09-10 14:09:00

„Zagrajmy jak za dawnych lat …” to tytuł projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Stacja Inspiracja, który został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 w ramach konkursu Wielkopolska Wiara 2020.

W sobotę, 5 września, na terenie Parku Rodziny Wiłkomirskich uczestnicy Święta Dzielnicy Majków mogli skorzystać z przygotowanej w ramach projektu "Międzypokoleniowej Strefy Gier i Zabaw dla Całej Rodziny".

Na miłośników budowania czekały kolorowe, drewniane domki, przy pomocy których na specjalnym stole powstawały rozmaite układy urbanistyczne miasta. Tuż obok kaliszanie grali w warcaby, kółko i krzyżyk oraz kręgle. Na specjalnej platformie posiadacze kolorowych kapsli uczestniczyli w wyścigu kolarzyków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy zręcznościowe: równoważnia oraz rzut wiankiem. Z elementów strefy korzystali zarówno duzi, jak i mali, co sprzyjało integracji międzypokoleniowej mieszkańców osiedla. Strefa pozwoliła na kilka godzin oderwać dzieci i młodzież od telefonów i komputerów.

Starsze osoby przypomniały młodszemu pokoleniu o tym, że czas wolny można spędzać aktywnie na wiele sposobów. A dobrą i bezpieczną zabawę mogą zapewnić nawet niewielkie przedmioty, które znajdują się w naszym codziennym otoczeniu.

Twórcą poszczególnych elementów strefy jest Janusz Szal. Stowarzyszenie Stacja Inspiracja planuje w najbliższych miesiącach rozbudowę strefy o kolejne elementy. Docelowo będzie ona miała charakter mobilny.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl