iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Na oczach policjantów kierowca zamienił się miejscem z pasażerem...

Kierowca busa, który przekroczył dozwoloną prędkość chciał oszukać policjantów i uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie. Po tym, jak został zatrzymany do kontroli drogowej, zamienił się miejscem z pasażerem.

W środę po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę busa. Powodem kontroli drogowej była nadmierna prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, kierowca poruszał się z prędkością 82 km/h.

- Po sygnale kierowca busa zatrzymał się kilkadziesiąt metrów za radiowozem. Następnie nie zważając na podchodzących policjantów zamienił się miejscami z pasażerem. Nie uszło to uwadze funkcjonariuszy, którzy wylegitymowali obu mężczyzn. Już po chwili okazało się, że pasażerem auta, który po zatrzymaniu przesiadł się za kierownicę był 20-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Kierowcą, który przekroczył dopuszczalną prędkość - 16-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania - podaje kaliska policja.

Sporządzone przez policjantów w tej sprawie materiały, już wkrótce zostaną przekazane do sądu, który zdecyduje o dalszym losie nastolatka.

- Oczywiście konsekwencji nie uniknął również 20-latek, który udostępnił pojazd nastolatkowi. Zgodnie z art. 96 Kodeksu wykroczeń właściciel, posiadacz lub użytkownik, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega każe grzywny w wysokości 300 zł.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU