iKalisz.pl reklamy
Wydarzenia

Na początku czerwca odbył się drugi Kongres Aglomeracji

Była to okazja do dyskusji na temat rozwoju aglomeracji, ze szczególnym uwzględnieniem miast średnich oraz ich otoczenia.

 

W trakcie kongresu odbyło się dwanaście paneli dyskusyjny, dwa wykłady merytoryczne oraz szereg wystąpień gości specjalnych.

Kongres nie odbyłby się, gdyby nie liczne zaangażowanie samorządowców zrzeszonych w Związku Samorządów Polskich, który ponownie był partnerem strategicznym wydarzenia. – Bardzo dobrze się tutaj w Kaliszu czujemy, przyjechała tutaj duża grupa naszych członków – mówił prezes Związku Adam Ciszkowski. – Mam nadzieję, że to już będzie taka nasza wspólna tradycja, abyśmy współtworzyli tego typu dyskusje w Kaliszu – dodawał burmistrz gminy Halinów.

Organizatorzy zapowiadają, że to nie ostatni Kongres Aglomeracji. Jak mówi dyrektor programowy Kongresu Kamil Rybikowski, planowana jest także trzecia edycja wydarzenia, która zorganizowana zostanie w Kaliszu w 2024 roku. – Skupimy się wówczas na sferach dotychczas w Kaliszu jedynie pobieżnie poruszanych, takich jak kultura czy innowacje – mówi Kamil Rybikowski. Dokładna data kolejnej edycji wydarzenia zostanie podana na początku przyszłego roku.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU