iKalisz.pl reklamy
Piłka ręczna

Na prawym skrzydle bez zmian

Mateusz Góralski i Michał Drej stanowiący o sile tej pozycji w sekcji piłki ręcznej MKS-u na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów pozostają w Kaliszu. W minionej kampanii zdobyli łącznie 117 bramek wydatnie przyczyniając się do 6. miejsca na koniec sezonu PGNiG Superligi.

Dla Dreja będzie to ósmy sezon w Energa MKS-ie Kalisz, do tej pory rozegrał w niebiesko-biało-czerwonych barwach 194 mecze, w których zdobył 530 bramek. Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2016/17 pamięta z parkietu, a później rok po roku walczył razem z kaliskim zespołem o coraz wyższe cele. W sezonie 2021/22 rzucił 42 bramki, cały czas jest również ważnym ogniwem obrony, a jego rola w szatni jako zawodnika z największym stażem w klubie również jest nieoceniona.

 

Góralski z kolei dołączył do kaliskiego zespołu przed sezonem 2020/21 z Orlen Wisły Płock właściwie z miejsca stając się ważnym ogniwem i jednym z czołowych strzelców zespołu, zdobywając między innymi 9 bramek w pierwszym w historii wygranym meczu z Górnikiem Zabrze, dodatkowo rozgrywanym na terenie przeciwnika. W pierwszym sezonie był najlepszym strzelcem zespołu, w ostatnim został wstrzymany przez kontuzję, która wykluczyła go z gry na 3 miesiące, ale i tak zdołał zdobyć 75 bramek.

 

W przyszłym sezonie swoją pracę w Energa MKS-ie będzie kontynuował trener Paweł Noch. Do tej pory klub ogłosił przedłużenie kontraktów z Maciejem Pilitowskim, Konradem Pilitowskim, Piotrem Krępą, Mateuszem Kusem i Kamilem Pedrycem. Informowano również o pozyskaniu: Jana Hrdlicki, Krzysztofa Szczeciny, Jędrzeja Zieniewicza, Patryka Biernackiego i Wiktora Karpińskiego.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU