iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Na skwerach zrobiło się kolorowo i kwieciście

2021-04-13 14:04:00

Zdjęcie: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta
Róże, stokrotki, lawenda oraz setki różnorodnych krzewów i traw, pojawiły się na kaliskich skwerach, ulicach i w parkach. To efekt wiosennych nasadzeń, które właśnie ruszyły na terenie miasta.

Kolorowo zrobiło się choćby w parku miejskim przy pomniku Flory, gdzie posadzono 260 róż okrywowych i 285 sadzonek lawendy. Zaś w śródmieściu pojawiło się ponad 2200 sztuk stokrotek m.in. przy alei Wolności, na ulicy Śródmiejskiej, św. Stanisława, Złotym Rogu oraz w parkach miejskim i Przyjaźni.

W najbliższych dniach prowadzone będą kolejne nasadzenie. Przy Nowym Świecie planowane są 132 sztuki płomyka szydlastego, a w parku miejskim 127 sztuk żurawki i 59 tawułki chińskiej pumila. Na wysepkach skrzyżowania ulic Łódzkiej i Warszawskiej pojawi się 100 sadzonej kocimiętki fassena. 196 sadzonej tojeści rozesłanej zostanie zasadzonych przy ławeczce Stefana Szolca-Rogozińskiego, w Sulisławicach i w Parku Przyjaźni. Szałwia omszona – łącznie 739 sztuk – zasadzona zostanie na Złotym Rogu, w Parku Przyjaźni, w Sulisławicach oraz przy ulicach: Nowy Świat, Lipowej, Legionów, Czaszkowskiej, Ciepłej, Sukienniczej, Górnośląskie i przy alej Wolności.

Nasadzenia obejmują również trawy. Przy Nowym Świecie pojawi się 38 sadzonej rozplenicy japońskiej, a przy Wale Staromiejskim 9 sadzonek prosa rózgowatego. Trzecinnik ostrokwiatowy – 90 sztuk – pojawi się przy ulicach Bankowej i Górnośląskiej, w Sulisławicach, w Parku Przyjaźni i przy ławeczce Stefana Szolca-Rogozińskiego. Wiosenne nasadzenia uzupełni 25 krzewów tawuły japońskiej przy ulicy Bankowej.

(alf)iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl