iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Na Skwerze Rozmarek zaaranżowane zostanie Miasteczko Powstańcze

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do wspólnego świętowania Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

W niedzielę, 11 grudnia, od godziny 12:00 do 16:00 na Skwerze Rozmarek - w specjalnie na tę okazję zaaranżowanym Miasteczku Powstańczym - będziemy mogli uczcić pamięć o zwycięskim zrywie oraz pokazać radość i dumę, które dzięki sukcesowi naszych przodków już od ponad stu lat nam towarzyszą.

 

Organizator obchodów przygotował wiele atrakcji nawiązujących do historycznych wydarzeń przełomu 1918 - 1919 roku, oddających atmosferę tamtych dni. W Miasteczku Powstańczym będą na Państwa czekać darmowe flagi powstańcze i inne niespodzianki pozwalające na wspólne spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia z Powstańcami, samodzielnie wykonać rozetkę, flagę czy proporczyk. To okazja do wspólnego pośpiewania piosenek z okresu Powstania Wielkopolskiego przy akompaniamencie pianina czy podjęcia wyzwań w pokoju zagadek, a także obcowania z historią. Na zmarzniętych czekać będzie rozgrzewający grog (bezalkoholowy) „przeciwdziałający szkorbutowi”.

 

- Udekorujmy nasze balkony, okna i tarasy flagami powstańczymi. Razem wywieśMY flagi dla Powstańców! – zachęca marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Gdy nadejdzie 27 grudnia, w 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego pokażmy swoją wdzięczność tym, którzy walczyli za naszą wolność.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU