iKalisz.pl reklamy
Siatkówka

Na zakończenie mecz z wicemistrzyniami Polski

2021-12-17 07:09:21
Będzie to już drugie spotkanie rundy rewanżowej, którą MKS rozpoczął bardzo dobrze - od zwycięstwa w Łodzi z ŁKS-em. Dobra forma z ostatniego spotkania zapowiada w piątkowy wieczór sporo emocji. Na mecz z wicemistrzyniami Polski zapraszamy o 17.15.

Niemal tydzień temu doszło do wyczekiwanego przez wszystkich przełamania kaliskiego zespołu. Po bardzo dobrym meczu siatkarki przywiozły 3 punkty z Łodzi rewanżując się ŁKS-owi za porażkę z pierwszej rundy. Ze świetnej strony zaprezentował się cały zespół, a MVP została najskuteczniejsza w MKS-ie Kalisz (20 punktów) przyjmująca Aleksandra Dudek. Nowy trener Adam Czekaj kontynuuje plan wprowadzania zmian w zespole, w Łodzi spotkanie w pierwszej szóstce rozpoczęły, poza późniejszą najlepszą zawodniczką spotkania,, Natalia Gajewska oraz Karolina Drużkowska. Po kontuzji do gry wróciła również libero Oliwia Bałuk.

 

Tym samym do meczu z Developresem kaliszanki przystąpią w bojowych nastrojach, chociaż pojedynek z aktualnymi wicemistrzyniami Polski będzie niesamowicie trudny. Rzeszowianki w tej chwili z dorobkiem 29 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli TAURON Ligi przegrywając tylko jedno spotkanie (2:3 z IŁ Capital Legionovią Legionowo). W ostatnich meczach pokonały Radomkę (3:1), Chemika (3:2) i BKS Bielsko-Biała (3:2). W tym ostatnim meczu z teoretycznie niżej notowanym przeciwnikiem emocji nie zabrakło. Developres dość gładko wygrał dwa pierwsze sety, ale później bielszczanki doprowadziły do tie-breaka i chociaż dwa punkty ostatecznie pojechały do Rzeszowa, to faworytki musiały się mocno napracować. To był już piąty, wygrany w tym sezonie przez zespół trenera Stephana Antigi tie-break.

 

2 października, w meczu 2. kolejki przegraliśmy z Developresem w Rzeszowie 3:0, ale za każdym razem rywalki okazywały się lepsze dopiero w końcówkach setów. Czy tym razem rewanż również będzie dla siatkarek MKS-u Kalisz udany? Przekonamy się już w piątek. Bilety można kupić na portalu KupBilet.pl, salonach EMPiK oraz w kasie hali Kalisz Arena bezpośrednio przed meczem.Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU