iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Nabór uzupełniający na odnawialne źródła energii

2019-02-22 12:02:00

Zdjęcie: Archiwum
Miasto Kalisz ogłosiło nabór uzupełniający do projektu, który pozwoli mieszkańcom na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. W jego ramach można uzyskać dofinansowania na instalacje solarne i fotowoltaiczne. Wnioski można składać do 8 marca.

W ubiegłym roku  Miasto Kalisz podpisało umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie projektu „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Miasta Kalisz”. 

- Do Kalisza wpłynie ponad 6 mln zł dotacji ze środków unijnych, a całkowity koszt projektu to około 9 mln zł. Mieszkańcy będą mieli zamontowane panele fotowoltaiczne do produkcji energii albo instalacje solarowe do produkcji ciepła, a w efekcie podgrzewania wody. W ubiegłym roku przeprowadzono nabór, wówczas 380 kaliszan złożyło wnioski. Po rezygnacji części mieszkańców, pojawiły się wolne miejsca co sprawiło, że można było ogłosić nabór uzupełniający – wyjaśnia Jan Kłysz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. 

Spośród nieruchomości zgłoszonych w naborze uzupełniającym, o zakwalifikowaniu się na listę odbiorców ostatecznych decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie kilku analizowanych przez profesjonalną firmę parametrów jak rodzaj, liczba i moc instalacji. Ważne jest, aby założenia i efekty projektu zostały osiągnięte w 100%. 

Zgłoszenia składać mogą osoby zamieszkałe w Kaliszu i posiadające prawo do dysponowania nieruchomością, w której planowany jest montaż instalacji odnawialnych źródeł energii. Nie mogą także mieć zaległości finansowych wobec Miasta Kalisza. Oferta nie jest adresowana do firm, spółdzielni czy wspólnot majątkowych. 

Wniosek wraz z kompletem dokumentów należy wypełnić i złożyć w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w pokoju nr 10 kaliskiego ratusza. Tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat projektu. Dodatkowo do wniosku należy dołączyć faktury za zużycie energii elektrycznej za 2017 i 2018 rok oraz umowę na dostawę energii elektrycznej. Z dodatkowego naboru będzie mogło skorzystać kilkadziesiąt osób. 

Regulamin naboru zgłoszeń wraz z wnioskiem i załącznikami do udziału w projekcie znajduje tutaj.

 

Źródło: kalisz.pl/Juliusz Kowalczyk


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl