iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Rolnictwo

Nabór wniosków do nowego programu „Agroenergia”

2019-07-24 14:07:00

Niedawno ruszył program, w ramach którego rolnicy mogą stworzyć własne źródło energii elektrycznej. NFOSiGW wyjaśnił, jak wyglądają dofinansowania.

8 lipca ruszył nabór wniosków do nowego programu „Agroenergia”, którego budżet wynosi 200 mln zł. Mowa o takich inwestycjach, jak nowe źródła ciepła i energii elektrycznej, zmniejszenie zużycia surowców pierwotnych. Program ma pomóc w ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko. Dzięki otrzymanym funduszom, rolnicy na swoim obszarze będą mogli zbudować własne źródła energii.

 

Przewidziano dwie formy dofinansowania. Na dotacje dla rolników indywidualnych zarezerwowano 80 mln zł, ale jedna dotacja wyniesie maksymalnie 800 tys. zł. Z kolei na pożyczki czeka do rozdysponowania 120 mln zł. Oprocentowanie pożyczki wyniesie: WIBOR 3M + 50 pb, nie mniej niż 2% przy okresie finansowania nie dłuższym niż 15 lat. Kwoty pożyczki będą się wahać między 100 tys. zł a 2 mln zł. Dotacje wyniosą do 40%, a pożyczki – do 100% kosztów kwalifikowanych. Nabór ma charakter ciągły, co oznacza, że wnioski rozpatrywane będą na bieżąco, do wyczerpania środków” - czytamy w komunikacie NFOŚiGW. 

Program ma na celu poprawę m.in. lokalnego bezpieczeństwa energetycznego. Taki projekt ma przyczynić się do poprawy jakości środowiska.

 

Źródło: nfosigw.gov.pl


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl