iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Nagroda dla kaliskiej biblioteki!

Zdjęcie: MBP Kalisz

W kwietniu tego roku wyemitowano reportaż w Dzień Dobry TVN o biblio-kotach w Filii nr 6 w Szczypiornie. Widzowie zdecydowali, że to najPOZYTYWniejszy materiał kwietnia! Ekipa TVN zawitała dziś (30 maja) ponownie do biblioteki i cała Polska na żywo mogła zobaczyć uroczysty moment wręczenia nagrody POZYTYWKI.

Redaktor Piotr Wojtasik z całą ekipą nie kryli, że są wielbicielami zwierząt i bardzo się cieszą, że Pozytywka trafiła właśnie do bibliotekarek z Kalisza. Od początku istnienia filia nr 6 z oddziałem Izba Pamięci Szczypiorna opiekowała się wolnożyjącymi kotami z okolicy, na co pozwoliła w 2020 roku zmiana regulaminu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu i ogłoszenie akcji wymyślonej przez wicedyrektor Annę Kubiak – „Pupile widziane mile”.

 

Początkowo bibliotekarki z Filii nr 6, czyli Maria Kubacka-Gorwecka, Izabela Fietkiewicz-Paszek, Agata Mizgalska, Anna Plota oraz wolontariuszka Adrianna Kaczmarek, studentka WPA UAM, jedynie regularnie je dokarmiały, z czasem – po skontaktowaniu się z Urzędem Miasta – zaczęły „organizować” skierowania do lecznicy, gdzie zwierzęta otrzymują pomoc w razie choroby. Dzięki ich zaangażowaniu przeprowadzano także zabiegi kastracji i sterylizacji oraz zaszczepiono część zwierząt.

Jeśli ktoś ma ochotę przypomnieć sobie nagrodzony reportaż – link do filmu.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU